Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Nawigacja

Najważniejsze

Kradziona w Niemczech kosiarka zatrzymana na przejściu granicznym w Korczowej

Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze udaremnili próbę wywozu z UE kradzionej w Niemczech kosiarki. Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Policji.

Nowe pojazdy służbowe w Bieszczadzkim Oddziale SG

W styczniu flota pojazdów Straży Granicznej na Podkarpaciu została doposażona o nowy sprzęt. Łącznie na granicę trafiło kilkadziesiąt nowych quadów, skuterów śnieżnych oraz samochodów.

Fałszywe dokumenty zatrzymane na granicy państwa

Tylko w ciągu jednego dnia funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili trzy przypadki posiadania przez cudzoziemców podrobionych dokumentów w tym dowodów rejestracyjnych i prawa jazdy. W dwóch przypadkach fałszywki ujawniono w trakcie przekraczania granicy państwa, a jeden w trakcie kontroli drogowej.

Papierosy na posesji w Mielcu

Funkcjonariusze SG z Rzeszowa - Jasionki ujawnili na posesji w Mielcu prawie 1800 paczek papierosów pochodzących z przemytu. 45-letniego Polaka czeka postępowanie karne skarbowe.

Rok 2019 - podsumowanie

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odprawili o 400 tys. więcej podróżnych niż w roku 2018, a ponad 24 tys. cudzoziemców nie zezwolili na przekroczenie polskiej granicy. Na „zielonej granicy” z Ukrainą zatrzymano łącznie 189 sprawców, w tym 133 migrantów, którzy przekroczyli granicę w celach osiedlenia się w państwach UE.

Aktualności

Kalendarium

Wybierz Miesiąc i Rok

Wybierz Dzień

Fundusze pomocowe

Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Polecamy

Informacje dla podróżnych i przewoźników

Linki do serwisów zewnętrznych

do góry