Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Nawigacja

Ważne :

KORONAWIRUS: informacje i najczęściej zadawane pytania Zamknij informacje

Najważniejsze

Przekazanie obowiązków zastępcy Komendanta Oddziału w BiOSG

25 lutego w Bieszczadzkim Oddziale SG nastąpiło przekazanie obowiązków zastępcy Komendanta Oddziału ds. granicznych. Dotychczas pełniący obowiązki – płk SG Józef Burchała odszedł na emeryturę, a nowym zastępcą został ppłk SG Sławomir Klekotka.

Syryjczycy ukryci w tirze transportującym tekstylia z Rumunii

Wspólne działania funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Policji i KAS doprowadziły do zatrzymania na Podkarpaciu 15-osobowej grupy imigrantów z Syrii. Cudzoziemcy podróżowali ukryci w naczepie tira. Za przerzut do Niemiec zapłacili gangom z południowej Europy po ok. 2 tys. euro każdy z nich. Jest to najliczniejsza grupa imigrantów zatrzymana na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Aktualna sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej

Strona słowacka poinformowała o możliwych utrudnieniach po przekroczeniu granicy polsko-słowackiej. Na granicy z Ukrainą kontrole graniczne dokonywane są w Budomierzu, Korczowej oraz w Medyce.

Roztargniona podróżna z wystrzałowym towarem

Broń myśliwską ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej. 36-letnia obywatelka Ukraina tłumaczyła się niewiedzą o pozostawionej przez męża strzelbie.

Zatrzymano poszukiwanego za napad z bronią w ręku

Strażnicy graniczni z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 35-letniego Ukraińca poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna jest w zainteresowaniu służb w związku napadem na jubilera w Niemczech. Zrabował przedmioty o wartości 28 tys. euro

Aktualności

Kalendarium

Wybierz Miesiąc i Rok

Wybierz Dzień

Fundusze pomocowe

Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Polecamy

Informacje dla podróżnych i przewoźników

Linki do serwisów zewnętrznych

do góry