Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Trzech Turków nielegalnie przekroczyło granicę państwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Trzech Turków nielegalnie przekroczyło granicę państwa

22.10.2019 Elżbieta Pikor

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej zatrzymali trzech obywateli Turcji którzy pieszo przekroczyli granice państwa z Ukrainy do Polski. Celem ich eskapady miały być kraje Europy Zachodniej. Zostali zatrzymani i wrócili z powrotem na Ukrainę.

21 października funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej zatrzymali w okolicach miejscowości Arłamów trzech mężczyzn, którzy jak się okazało, pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

Ustalono, że zatrzymani to obywatele Turcji w wieku 41, 28 i 27 lat. Przyznali, że celem ich podróży miały być kraje Unii Europejskiej gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową.

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych trójka migrantów została przekazana w drodze readmisji uproszczonej ukraińskim służbom granicznym.

Od początku bieżącego roku, Straż Graniczna na Podkarpaciu zatrzymała już ponad 120 imigrantów, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do państw UE.

 

do góry