Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Fałszywki w tureckim paszporcie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fałszywki w tureckim paszporcie

22.10.2019 Elżbieta Pikor

21 października, obywatel Turcji próbował wjechać do Polski okazując do kontroli granicznej podrobioną wizę Schengen. Ponadto, w jego paszporcie funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kilka fałszywych odcisków kontrolerskich i wklejek wizowych. Został zawrócony z powrotem na Ukrainę.

21 października, 41-letni ob. Turcji podróżujący pociągiem międzynarodowym z Ukrainy do Polski przedstawił do kontroli granicznej paszport z francuska wklejką wizową. Już na pierwszy rzut oka kontroler Straży Granicznej z kolejowego przejścia granicznego w Medyce zauważył w wizie pewne nieścisłości.

W trakcie dalszych, szczegółowych ustaleń okazało się, że wiza jest fałszywa, a dodatkowo obywatel Turcji posiada fałszywą niemiecką wklejkę wizową i kilka podrobionych francuskich i niemieckich odcisków stempli kontrolerskich. Wszystko to miało urealnić jego legalność  wjazdu i wcześniejsze pobyty w krajach Unii Europejskiej.

Zgodnie z procedurą Straż Graniczna wszczęła postępowanie karne dotyczące usiłowania przekroczenia granicy państwa poprzez okazanie podrobionych dokumentów. Komendant placówki SG wydał decyzję  o odmowie wjazdu cudzoziemca do Polski. Obywatel Turcji został zawrócony na Ukrainę.

 

 

do góry