Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Odzyskano pojazd wart 400 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano pojazd wart 400 tys. zł

03.09.2019 PZ

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej udaremnili próbę wywozu na Ukrainę land rover-a wartego około 400 tys. złotych. Pojazdem poszukiwanym m.in przez Interpol podróżował 57-letni Ukrainiec.

  • zatrzymany land rover
    zatrzymany land rover

Auto zatrzymano minionej nocy (2 września) w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdzających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej.

Dane luksusowego pojazdu marki Land Rover (rok prod. 2016) kierowanego przez 57-letniego obywatela Ukrainy sprawdzono w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Szybko potwierdzono, że pojazd wart około 400 tys. zł został skradziony na terytorium Ukrainy i jest poszukiwane m.in. przez Interpol.

Samochów został zatrzymany i wraz z kierowcą przekazany Policji.

 

To kolejny luksusowy Land Rover zatrzymany na przestrzeni ostatnich tygodni przez funkcjonariuszy SG z Podkarpacia. Poprzedni, wart również ok. 400 tys. zł. zatrzymano także na przejściu granicznym w Korczowej na początku sierpnia.

W 2019 roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymało już łacznie 74 skradzione pojazdy różnego typu (m.in. samochody osobowe, ciężarowe, maszyny, motocykle). Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 4,6 mln złotych.  

do góry