Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej PSG w Sanoku - Placówki -

Nawigacja

Placówki

PSG w Sanoku

24.11.2015

Placówka Straży Granicznej w Sanoku
ul. Mickiewicza 23, 38 - 500 Sanok, tel. +48 (0-13) 465 33 00

Placówka Straży Granicznej w Sanoku powstała w dniu 15.01.2008 roku. Od 1.06.2009 r. została włączona w zasięg działania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Wcześniej podlegała Karpackiemu Oddziałowi SG z siedzibą w Nowym Sączu.

Placówka od 1.04.2011r. przejęła resztę województwa Podkarpackiego ( do tej pory podległemu Karpackiemu Oddziałowi SG). Placówka Straży Granicznej w Sanoku ochrania odcinek granicy państwowej ze Słowacją o długości ok. 98 km. Od strony północnej graniczy z Placówką w Rzeszowie-Jasionce, od zachodu z województwem małopolskim.

Strefa działania Placówki to obszar mocno zurbanizowany znajdujący się na terenie powiatów jasielskiego, krośnieńskiego, brzozowskiego, strzyżowskiego, gmin Sanok, Zagórz oraz Tyrawa Wołoska z powiatu sanockiego, gminy Lesko z powiatu leskiego, gmin Dynów i Błażowa z powiatu rzeszowskiego, gmin Brzostek i Jodłowa z powiatu dębickiego. Przez strefę działania PSG przebiega droga prowadząca do przejścia granicznego z Ukrainą w Krościenku oraz do granicy państwa ze Słowacją.

Na terenie służbowej odpowiedzialności występuje duży ruch turystyczny głównie w kierunku wschodnim w stronę Ukrainy oraz Bieszczad.

do góry