Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej 102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

11.11.2020 P. Z.

Rozwieszono flagi państwowe, przyznano awanse i wyróżnienia. Narodowe Święto Niepodległości w Bieszczadzkim Oddziale SG.

  • Święto Niepodległości fot.ilustracyjna
    Święto Niepodległości fot.ilustracyjna

11 listopada w Polsce obchodzone jest święto państwowe upamiętniające odzyskanie niepodległości.

Kolejnym rocznicom obchodzonym tradycyjnie w Bieszczadzkim Oddziału SG towarzyszyły zawsze uroczyste apele z udziałem funkcjonariuszy i pracowników. Mając na uwadze aktualne okoliczności, tegoroczne obchody ograniczono do wywieszenia flag państwowych na wszystkich budynkach Straży Granicznej na Podkarpaciu.

Straż Graniczna jako formacja  dbająca na co dzień o nienaruszalność granicy państwowej jest szczególnie przywiązania do wartości niepodległościowych.

Święto jest także czasem awansów i wyróżnień. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Robert Rogoz w przeprowadzonej z Naczelnikami i Komendantami PSG wideokonferencji, za ich pośrednictwem pogratulował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom. Jednocześnie podziękował za pełne zaangażowanie w walkę z epidemią oraz służbę pełnioną często w trudnych warunkach. Wszystkim życzył dalszych sukcesów, awansów i pomyślności.

Z okazji Święta Niepodległości w Bieszczadzkim Oddziale SG 11 funkcjonariuszy korpusu oficerów uzyskało awanse na kolejne stopnie. 93 strażników granicznych zostało mianowanych na wyższe stopnie w korpusie chorążych oraz 172 w korpusie podoficerów. Czternastu mundurowym z Podkarpacia nadano Medal za Zasługi dla Straży Granicznej, a 19 funkcjonariuszy otrzyma Odznakę SG. 

Vivat Niepodległa!

do góry