Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej SG znalazła dziuplę, a w niej skradzione auta oraz narkotyki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

SG znalazła dziuplę, a w niej skradzione auta oraz narkotyki

Piotr Zakielarz
05.11.2020

Strażnicy graniczni z Medyki ujawnili w przygranicznym Hurku (pow. przemyski) składowisko skradzionych aut oraz części i tablic rejestracyjnych z utraconych pojazdów. Na posesji 44-letniego mężczyzny ujawniono też marihuanę. Zajęto przedmioty warte łącznie ponad 300 tys. złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce mieli uzasadnione podejrzenie, że na posesji 44-letniego mieszkańca m. Hurko znajduje się auto pochodzące z przestępstwa. W miniony wtorek (3 listopada) mundurowi postanowili skontrolować legalność pochodzenia tego pojazdu.

W trakcie sprawdzeń aut znajdujących na posesji okazało się, że utraconych przedmiotów jest tam dużo więcej. Ujawniono m.in. 3 skradzione mazdy, w tym jedną zdemontowaną na części. Wartość pojazdów utraconych kilka dni wcześniej na terytorium Włoch i Niderlandów wyceniono na 270 tys. złotych. W pomieszczeniach był też silnik z Mazdy CX-5 skradzionej 17 października br. na terytorium Andory oraz tablice rejestracyjne z aut utraconych we Włoszech i w Niderlandach. Wszystkie były w zainteresowaniu Interpolu.

Na posesji mundurowi ujawnili też 750 gramów marihuany o szacunkowej wartości 22 tys. złotych. 

Mężczyzna został zatrzymany i wraz z ujawnionymi przedmiotami przekazany funkcjonariuszom Policji.

Od początku 2020 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 50 skradzionych aut oraz 1,5 tys. części pochodzących z pojazdów utraconych na terytorium wielu krajów UE. Ich łączna, szacunkowa wartość wynosi 3 mln 750 tys. złotych. Funkcjonariusze SG ujawnili również prawie 900 g. marihuany oraz 131  sadzonek i krzaków konopi indyjskich.

 • ujawnione przedmioty
  ujawnione przedmioty
 • ujawnione przedmioty
  ujawnione przedmioty
 • ujawnione przedmioty
  ujawnione przedmioty
 • ujawnione przedmioty
  ujawnione przedmioty
 • ujawnione przedmioty
  ujawnione przedmioty
 • ujawnione narkotyki
  ujawnione narkotyki
do góry