Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Na granicy państwa zatrzymano kolejne skradzione pojazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy państwa zatrzymano kolejne skradzione pojazdy

P. Z.
13.02.2020

Tylko jednego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zabezpieczyli skradzione pojazdy warte łącznie ok. 200 tys. złotych. Była to koparka skradziona Polsce oraz luksusowe audi utracone w Niemczech.

Oba zdarzenia miały miejsce wczoraj (12 lutego) na wyjazd z Polski w Korczowej.

Najpierw zatrzymano kolejną już w ostatnich dniach koparko-ładowarkę. Maszynę marki JCB przewoził na naczepie ciężarówki 27-letni obywatel Ukrainy. Strażnicy graniczni ustalili, że sprzęt o szacunkowej wartości 130 tys. złotych został utracony na terytorium Polski. Był m.in. poszukiwany przez Interpol.

Kilka godzin później do odprawy zgłosił się 57-obywatel Ukrainy, kierowca luksusowego audi Q7. Szczegółowa kontrola danych identyfikacyjnych wykazała, że numer VIN znajdujący się na ramie auta jest nieoryginalny. Dzięki międzynarodowej współpracy służb ustalono prawdziwe dane i szybko potwierdzono, że pojazd został skradziony rok wcześniej na terytorium Niemiec. Jego szacunkowa wartość to prawie 70 tys. złotych.

W obu przypadkach cudzoziemców oraz pojazdy przekazano Policji.

Od początku 2020 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali 9 skradzionych pojazdów wartych łącznie ok. 450 tys. złotych.

  • zatrzymana koparko-ładowarka
    zatrzymana koparko-ładowarka
  • zatrzymane audi
    zatrzymane audi
do góry