Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Odzyskano bmw warte 65 tys. zł. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano bmw warte 65 tys. zł.

28.10.2019 Piotr Zakielarz

Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce udaremnili próbę wywozu na Ukrainę luksusowego bmw skradzionego w Holandii. Pojazd miał przerobione numery identyfikacyjne, a dowód rejestracyjny był fałszywy.

  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd

Pojazd zatrzymano w nocy z soboty na niedzielę (27 października) w Medyce, w trakcie kontroli granicznej na wyjazd z Polski.

Do odprawy zgłosił się 53-obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował autem marki BMW X3. Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdzający dokumenty nabrał podejrzeń co do autentyczności holenderskiego dowodu rejestracyjnego. Szczegółowa kontrola z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń potwierdziła fałszerstwo.

Kolejnym etapem kontroli było potwierdzenie legalności pochodzenia pojazdu. Najpierw stwierdzono ingerencję z numery identyfikacyjne. Ustalono także rzeczywiste dane i na ich podstawie w międzynarodowych bazach poszukiwawczych potwierdzono, że auto zostało skradzione na terytorium Holandii. 

Szacunkowa wartość bmw poszukiwanego m.in. przez Interpol to ok. 65 tys. złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2019 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał skradzione pojazdy o łącznej szacunkowej wartości przekraczającej 6 mln złotych.

do góry