Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Odzyskano luksusowy pojazd wart 200 tys. złotych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano luksusowy pojazd wart 200 tys. złotych

21.10.2019 Piotr Zakielarz

W sobotę patrol Straży Granicznej z Medyki zatrzymał na jednym z przemyskich osiedli ekskluzywne volvo. Ustalono, że wyprodukowany w 2019 roku pojazd został zaledwie dwa dni wcześniej skradziony na terytorium Niemiec.

  • Ujawniony pojazd
    Ujawniony pojazd

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę (19 października) w Przemyślu. Funkcjonariusze Straży Granicznej zwrócili uwagę na luksusowy pojazd marki Volvo XC60 (rok prod. 2019) zaparkowany w nietypowym miejscu przy jednym z przemyskich osiedli.

Bazując na numerach identyfikacyjnych pojazdu strażnicy graniczni przeprowadzili wstępną kontrolę legalności jego pochodzenia.

Po kilku minutach do mundurowych podeszło dwóch młodych mężczyzn - mieszkańców Przemyśla. Byli mocno zaniepokojonych czynnościami i dociekliwością funkcjonariuszy. Zamierzali odjechać pojazdem.

W wyniku sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych ustalono, że pojazd został skradziony zaledwie dnia wcześniej na terytorium Niemiec i jest poszukiwany w całej Europie.

Osoby oraz pojazd zostały przekazane przemyskiej policji, która prowadzi dalsze postępowanie w sprawie.

Od początku 2019 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał przeszło 100 skradzionych pojazdów różnego typu (m.in. osobowe, ciężarowe, maszyny, quady, naczepy). Ich łączna, szacunkowa wartość przekracza 6 mln złotych.

do góry