Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Po nitce do kłębka. Ujawniono kontrabandę o wartości prawie 190 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Po nitce do kłębka. Ujawniono kontrabandę o wartości prawie 190 tys. zł

18.10.2019 Elżbieta Pikor

Działania kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy SG z Rzeszowa - Jasionki w powiecie mieleckim i w gminie Mielec przyniosły rezultat w zatrzymaniu ponad 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do posiadania kontrabandy przyznali się dwaj mężczyźni. Aktualnie sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mielcu.

W dniu 15 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce prowadzili działania kontrolne pojazdów na drodze w rejonie m. Mielec.

W trakcie kontroli zatrzymano samochód marki volvo w którym dwóch mieszkańców tej miejscowości przewoziło znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze mając podejrzenia, iż papierosy mogą być również składowana na posesji udali się do miejsca zamieszkania obu mężczyzn. Po przeszukaniu budynków mieszkalnych, garaży i zaparkowanego tam pojazdu ujawniono łącznie 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy to prawie 190 tys. zł. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mielcu.

Od początku 2019 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, także przy współdziałaniu z innymi służbami, zatrzymał nielegalne papierosy warte prawie 11 mln złotych.

 

 

do góry