Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Wyrzucili z międzynarodowego pociągu pakunki z nielegalnymi papierosami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wyrzucili z międzynarodowego pociągu pakunki z nielegalnymi papierosami

16.09.2019 Elżbieta Pikor

W minioną niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki i Straży Ochrony Kolei podczas patrolu szlaku kolejowego Przemyśl – Medyka zatrzymali mieszkańca Przemyśla, który zbierał pakunki z nielegalnymi papierosami wyrzucone z międzynarodowego pociągu. Zatrzymano również pasażera pociągu , który dokonał wyrzutu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (15 września) na szlaku kolejowym Medyka – Przemyśl w trakcie przejazdu międzynarodowego pociągu z Polski na Ukrainę.  Wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Medyce i Straży Ochrony Kolei zatrzymał najpierw mieszkańca Przemyśla, który po przejeździe pociągu zbierał z torowiska pakunki z papierosami, a następnie już w pociągu rozpoznano osobę, która dokonała wyrzutu. Był to 43-letni obywatel Ukrainy.

Okazało się, że w pakunkach znajdowało się 4,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy,  o wartości przekraczającej 60 tys. zł. 

Obu zatrzymanych mężczyzn przesłuchano w charakterze podejrzanych. Aktualnie czeka ich odpowiedzialność karno - skarbowa.

Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

 

do góry