Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze SG z Podkarpacia po raz kolejny najlepsi z najlepszych w polskiej Straży Granicznej! - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze SG z Podkarpacia po raz kolejny najlepsi z najlepszych w polskiej Straży Granicznej!

Elżbieta Pikor
16.09.2019

W minionym tygodniu w Kętrzynie odbyły się zawody „Najlepsi w Straży Granicznej”. Do rywalizacji stanęło 11 drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne polskiej Straży Granicznej. Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału SG drugi rok z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium.

To już VI edycja tych zawodów. W trzydniowych zmaganiach wzięło udział 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne polskiej Straży Granicznej z całej Polski.

Organizatorzy zadbali o wysoki poziom konkurencji. Zawody były okazją do sprawdzenia wiedzy oraz umiejętności funkcjonariuszy, również w aspekcie współdziałania z partnerem w trakcie patrolu. Drużyny musiały pokonać tor sprawnościowy, a na nim m.in. 170 cm ścianę, równoważnię oraz tunel. Sprawdzono też umiejętności posługiwania się i obsługi broni. Na torze przeszkód uczestnicy zmierzyli się z jazdą precyzyjną pojazdem terenowym oraz quadem.

Drugiego dnia zawodów w okolicach Kętrzyna, odbył się bieg na orientację w terenie. Sprawdzono również wiedzę merytoryczną funkcjonariuszy z zakresu kontroli ruchu granicznego, ochrony granicy państwowej oraz ustawy o cudzoziemcach.

 Drużynie w składzie  mjr SG Tomasz SKAWIŃSKI (PSG Wetlina), kpt. SG Paweł STAŃKO (PSG Ustrzyki Górne), st. chor. sztab. SG Bogusław ŚLAZYK (PSG Ustrzyki Górne), mł. chor. SG Elżbieta KOCZERA (PSG Medyka) serdecznie gratulujemy!

 

do góry