Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Złodzieje elektronarzędzi zatrzymani - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Złodzieje elektronarzędzi zatrzymani

06.07.2018 Elżbieta Pikor

Trzech mężczyzn z Przemyśla w wieku od 30 do 38 lat, w nocy 4 lipca włamało się na prywatną posesję w miejscowości Brzegi Dolne i z remontowanego domu ukradło elektronarzędzia. Dzięki szybkiej koordynacji działań Straży Granicznej z Wojtkowej i Policji z Ustrzyk Dolnych udało się ich zatrzymać i odzyskać skradzione mienie.

  • SG
    SG

4 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej zostali powiadomieni przez Policję z Ustrzyk Dolnych o kradzieży z włamaniem na prywatną posesję w miejscowości Brzegi Dolne.  Okazało się, że w nocy, pod nieobecność ekipy budowlanej i właścicieli, trzech sprawców włamało się do nowo remontowanego domu i ukradło elektronarzędzia. Zginęła m.in. piła motorowa, wiertarka i inne wartościowe narzędzia budowlane Wstępnie, skradzione łupy oszacowano na kwotę ponad 1 200 zł.

Szybko podjęte czynności a także błyskawiczna wymiana informacji między Policją a Strażą Graniczną pozwoliły zatrzymać sprawców przestępstwa. Okazało się, że są to mieszkańcy Przemyśla w wieku 30, 37 i 38- lat. Dwóch z nich niedawno zakończyło odbywanie kary. Skradzione narzędzia zostały odnalezione dzięki tropowi, który podjął pies służbowy SG. Najprawdopodobniej, przestępcze łupy miały trafić do paserów.

Aktualnie, sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Odzyskane mienie wróci do właściciela.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych.

 

do góry