Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Dzień Przedsiębiorczości w Bieszczadzkim OSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dzień Przedsiębiorczości w Bieszczadzkim OSG

26.03.2015

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedsiębiorczości” w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej gościła wczoraj (tj. 25 marca)  30 – osobowa grupa młodzieży ze szkół średnich z Przemyśla i z Jarosławia.

Młodzi goście chcieliby w przyszłości wstąpić w szeregi Straży Granicznej. Wczorajszy dzień był idealny do zweryfikowania ich wyobrażeń o zawodzie strażnika granicznego.

Młodzież mogła m.in. posłuchać na czym polega służba funkcjoanriusza SG -przewodnika psa służbowego i jak wygląda jego szkolenie oraz przy okazji zobaczyć pokaz tresury psów służbowych. O swoich zadaniach i szkoleniu wymaganym do realizacji specjalnych zadań opowiadali funkcjonariusze Straży Granicznej z Wydziału Zabezpieczenia Działań. Podczas wczorajszego dnia nie mogło zabraknąć spotkania z  funkcjonariuszem z Wydziału Kadr i Szkolenia, który opowiedział jakie warunki trzeba spełnić aby zostać przyjętym do służby w Straży Granicznej.

Na koniec spotkania przyszli kandydaci do służby mogli sprawdzić się w egzaminie sprawnościowym oraz każdy wypełnił test z wiedzy ogólnej, który jest jednym z elementów rekrutacji kandydatów do służby.

do góry