Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Haszysz o wartości prawie 900 tysięcy złotych zatrzymany na granicy państwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Haszysz o wartości prawie 900 tysięcy złotych zatrzymany na granicy państwa

23.03.2015

Współdziałania funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziału SG oraz Służby Celnej z Przemyśla doprowadziło do ujawnienia ponad 30 kg haszyszu, który usiłował przeszmuglować przez granicę obywatel Portugalii. Środek odurzający ukryty był w skrytce konstrukcyjnej samochodu. Jego czarnorynkowa  wartość to prawie 900 tysięcy złotych

22 marca w przejściu granicznym w Korczowej na wyjazd z Polski do Ukrainy stawił się 48-letni obywatel Portugalii. Podróżował samochodem marki renault. Samochód był na francuskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie prześwietlania pojazdu urządzeniem "RAPISCAN" (działa jak rentgen) ujawniono specjalnie skonstruowaną skrytkę. Równocześnie, użyty do przeszukania pies służbowy również oznaczył miejsce podejrzanego schowku.

W przegrodzie między komorą silnika a kabiną pasażerską, w specjalnie wykonanej skrytce konstrukcyjnej funkcjonariusze ujawnili 34 szczelnie zapakowane kostki. Łącznie towar ważył 31,5 kg. Z wykonanego testu jednoznacznie wynikało, że podejrzana substancja to haszysz. Szacunkowa wartość towaru wynosi około 880 800 złotych.

 Aktualnie, obywatel Portugalii został zatrzymany w związku w usiłowaniem wywiezienia z Polski na Ukrainę środków odurzających znacznych ilości (tj. z art. 55 par. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani).

 Za przemyt znacznych ilości narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Dzięki współdziałaniu służb granicznych i celnych, to już kolejne ujawnienie usiłowania przemytu przez granice polsko-ukraińską środków odurzających.

21 października ubiegłego roku, również w przejściu granicznym w Korczowej, zatrzymano 54 kg haszyszu. Wartość zatrzymanego haszyszu wynosiła wówczas  1,6 miliona złotych.

Sytuacja w której ujawniono przemyt była bliźniaczo podobna: środki przewoził ob. Portugali w butli gazowej swojego samochodu.

Zapraszamy do obejrzenia filmików z ujawnienia haszyszu w zakładce multimedia.

do góry