Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Zawodowy kierowca z podrobionym prawem jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zawodowy kierowca z podrobionym prawem jazdy

14.02.2018 A.M.

Na przejściu granicznym w Korczowej obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli granicznej podrobione prawo jazdy. Mężczyzna w Polsce miał pracować w charakterze …. kierowcy.

  • kierowca z podrobionym prawem jazdy
    kierowca z podrobionym prawem jazdy
  • fałszywe prawo jazdy zabezpieczone w Korczowej
    fałszywe prawo jazdy zabezpieczone w Korczowej

We wtorek 13 lutego do odprawy granicznej na przejściu w Korczowej zgłosił się 26 – letni Ukrainiec. Mężczyzna jechał do Polski aby podjąć tu pracę w charakterze kierowcy. Funkcjonariuszom Straży Granicznej okazał prawo jazdy, z którego wynikało, że ma uprawnienia do kierowania pojazdami 13 kategorii.  Strażnicy graniczni po szczegółowej weryfikacji dokumentu stwierdzili, że jest on w całości podrobiony. W toku dalszych czynności przy obywatelu Ukrainy ujawniono oryginalne prawo jazdy z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów ale tylko 4 kategorii.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa posługiwania fałszywym dokumentem za co został skazany na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG kilkukrotnie ujawniali różnego rodzaju fałszywe dokumenty, którymi posługiwali się obywatele Ukrainy na przejściach granicznych będących w zasięgu BiOSG.

Również we wtorek 13 lutego ale w Medyce obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli dowód rejestracyjny, w którym ujawniono podrobioną pieczęć badania technicznego. Z kolei w sobotę 10 lutego na przejściu granicznym w Korczowej zabezpieczono dwa podrobione dowody rejestracyjne - jeden wystawiony na naczepę a drugi na ciągnik siodłowy. Również w Korczowej ale dzień wcześniej obywatel Ukrainy posłużył się podrobioną na wzór oryginału polską kartą pobytu wydaną przez wojewodę kujawsko-pomorskiego .

W 2017 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili 1 400 fałszywych dokumentów, najwięcej wśród nich było podrobionych i przerobionych odcisków stempli kontroli granicznej (722) oraz oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy (151). Najwięcej fałszywych dokumentów ujawnili funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Korczowej bo aż 624.

 

do góry