Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Fałszywe greckie stemple w paszporcie Ukrainki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fałszywe greckie stemple w paszporcie Ukrainki

05.12.2017 A.M.

W poniedziałek 4 grudnia, 29 – letnia obywatelka Ukrainy posłużyła się na przejściu granicznym w Medyce paszportem, w którym figurowały fałszywe stemple greckiej kontroli granicznej.

Ukrainka przeterminowała swój pobyt na terytorium Unii Europejskiej. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej podrobiła stemple kontroli granicznej z przejścia lotniczego w Salonikach (Grecja), które miały potwierdzać, że kobieta opuszczała terytorium UE.

Ukrainka usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa fałszerstwa dokumentu za co została skazana na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. Kobieta otrzymała również zakaz wjazdu do Polski przez okres 1 roku.

W ustalaniu autentyczności stempli pomógł polskim strażnikom granicznym funkcjonariusz austriackiej policji, oddelegowany do Bieszczadzkiego OSG w ramach operacji prowadzonej przez Agencję FRONTEX.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 250 cudzoziemców głownie obywateli Ukrainy, którzy mieli w swoich paszportach łącznie 660 fałszywych stempli kontroli granicznej. Rekordzistka – obywatelka Ukrainy zatrzymana w sierpniu na przejściu granicznym w Medyce miała w swoim dokumencie łącznie 26 fałszywych stempli polskiej, litewskiej i austriackiej kontroli granicznej.

 

 

do góry