Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Papierosy ukryte w kontenerach ze zwojami blachy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy ukryte w kontenerach ze zwojami blachy

04.12.2017 Elżbieta Pikor

Funkcjonariusze SG z kolejowo-towarowego przejścia granicznego w Medyce współdziałając z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili 4 tys. paczek (tj. 80 tys. sztuk) papierosów pochodzących z przemytu. Kontrabanda była ukryta w wagonie z rulonami blachy. To kolejna próba przemytu papierosów w transporcie kolejowym.

  • papierosy w zwojach blachy
    papierosy w zwojach blachy
  • papierosy w zwojach blachy
    papierosy w zwojach blachy

Funkcjonariusze SG z kolejowo-towarowego przejścia granicznego w Medyce współdziałając z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili 4 tys. paczek (tj. 80 tys. sztuk) papierosów pochodzących z przemytu. Towar ukryty był w wagonie transportującym rulony blachy.

1 grudnia, funkcjonariusze SG z Medyki współdziałając z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, podczas kontroli pociągu towarowego, ujawnili w wagonie z rulonami blachy 4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa wartość kontrabandy wynosi ok. 55 tys. zł.

Aktualnie, trwają czynności zmierzające do ustalenia odbiorców oraz nadawców kontrabandy.

Od początku tego roku,  jest to piętnaste zdarzenie ujawnienia przez służby graniczne przemytu papierosów ukrytych w wagonach pociągu towarowego. Do tej pory zabezpieczonoponad  37 tys. paczek papierosów o wartości przekraczającej pół mln zł.

do góry