Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Poszukiwane osoby zatrzymane w Medyce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwane osoby zatrzymane w Medyce

Autor:
12.10.2017 A.M.

W środę 11 października w przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzy osoby poszukiwane przez polski i zagraniczny wymiar sprawiedliwości.

36 – letni obywatel Ukrainy, był poszukiwany w celu ekstradycji za oszustwa popełnione na terenie Węgier. Zatrzymany mężczyzna pozostaje obecnie w dyspozycji funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W najbliższym czasie zostaną podjęte dalsze decyzje w jego sprawie.
Natomiast 51 – letnia obywatelka Ukrainy była poszukiwana jako osoba podejrzana o popełnienie przestępstw skarbowych. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG z Medyki ustalili, że kobieta posługiwała się wcześniej innym imieniem i nazwiskiem – ale jak się okazało na te dane osobowe również wystawiony był list gończy. Ukrainka miał odbyć karę więzienia za nieuiszczoną grzywnę. Kobietę przekazano funkcjonariuszom Policji.
W tym samym dniu strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali 29 – letniego  obywatela Ukrainy, który poszukiwany był przez Sąd w Białej Podlaskiej  - mężczyzna miał zostać doprowadzony do najbliższego zakładu karnego. Sprawę przekazano funkcjonariuszom Policji.


Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 23,7 tys. osób – w tym cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany .

 

 

do góry