Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Rozmawiali o rozwoju współpracy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozmawiali o rozwoju współpracy

Autor:
11.10.2017 Elżbieta Pikor

10 października br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Celem rozmów był rozwój bieżącej współpracy zarówno w obrębie przejść granicznych jak i współdziałanie w monitorowaniu drogowego przewozu towarów.

  • Rozmawiali o rozwoju współpracy
    Rozmawiali o rozwoju współpracy

Głównym tematem rozmów była organizacja odpraw funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej na planowanym przejściu granicznym Malhowice- Niżankowice, które najprawdopodobniej zacznie funkcjonować w 2020 roku.

Rozmawiano również, o aktualnej infrastrukturze i perspektywach rozbudowy kolejowego przejścia granicznego Przemyśl- Mościska i drogowego przejścia granicznego w  Korczowej.

Istotnym elementem rozmów było także omówienie współdziałania służb w ramach monitorowania drogowego przewozu towarów.  Kontrola ciężarówek w ramach pakietu przewozowego  SENT to narzędzie, które pozwala funkcjonariuszom na walkę z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi, alkoholem całkowicie skażonym oraz suszem tytoniowym lub wyłudzają podatek od towarów i usług.

W spotkaniu, z ramienia Straży Granicznej, wziął udział Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz, Zastępca Komendanta ds. Granicznych płk SG Adam Pacuk oraz kilku specjalistów z poszczególnych komórek organizacyjnych.

 

do góry