Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze z Rzeszowa - Jasionki zatrzymali towary akcyzowe o wartości 178 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze z Rzeszowa - Jasionki zatrzymali towary akcyzowe o wartości 178 tys. zł

A.M.
13.07.2017

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie Jasionce w niedzielę 9 lipca  ujawnili łącznie 12 700 paczek papierosów, 6 kg krajanki tytoniowej oraz 4,5 litra alkoholu – wszystko bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 45 – letniego Polaka wlaściciela przeszukanych posesji oraz 42 – letniego obywatela Ukrainy, który prawdopodobnie dostarczał towary akcyzowe.

Zabezpieczone wyroby akcyzowe znajdowały na trzech posesjach w Mielcu. Cześć papierosów przechowywana była w szafkach pozostałe zapakowane w foliowe worki i papierowe kartony przygotowane były już do transportu. Łączna wartość ujawnionego towaru to 178 tysięcy złotych.

Zatrzymanym postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z PSG w Rzeszowie - Jasionce pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mielcu.

Towar miał prawdopodobnie trafić do sprzedaży na zachodzie Polski.

 

 

do góry