Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Mistrzowie SG w Siatkówce Plażowej wyłonieni! - Aktualności

Aktualności

Mistrzowie SG w Siatkówce Plażowej wyłonieni!

13.06.2024 Piotr Zakielarz

Na nadsańskich boiskach do piłki plażowej w Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. Mistrzami zostały drużyny Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego OSG.

Do udziału w zawodach zorganizowanych przez Komendę Główną Straży Granicznej,  Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, NSZZ FSG oraz IPA Region Bieszczadzki zgłosiło się 15 zespołów reprezentujących oddziały SG z całego kraju.

Mistrzostwa przeprowadzono na trzech boiskach zlokalizowanych przy przemyskiej kładce, w wyjątkowo malowniczej nadsańskiej okolicy.

Organizatorzy zadbali o profesjonalne przygotowanie boisk oraz zaplecza dla zawodników. Pogoda nie była niestety sprzymierzeńcem, jednak dobra atmosfera panująca wśród zawodników oraz pełna sportowych wrażeń walka fair play stworzyły wyjątkowe wydarzenie.

Trzydniowe zmagania zakończyły się dzisiaj (13 czerwca).

W meczach o trzecie miejsce zagrały drużyny:

Kobiety: Podlaski OSG vs Warmińsko-Mazurski OSG

Mężczyźni: Podlaski OSG vs Bieszczadzki OSG

W kategorii kobiet na trzecim miejscu podium stanęły reprezentantki Warmińsko-Mazurskiego OSG, wygrywając mecz z zawodniczkami z Podlasia rezultatem 2:0.  Z kolei brązowy medal w kategorii mężczyzn zdobył zespół Podlaskiego OSG, pokonując drużynę z Podkarpacia wynikiem 2:0.

W finałowych rozgrywkach zagrały drużyny:

Kobiety: Bieszczadzki OSG vs Morski OSG

Mężczyźni: Nadbużański OSG vs Warmińsko-Mazurski OSG

Po zaciętej walce, na pierwszym miejscu podium w kategorii kobiet stanęły reprezentantki Bieszczadzkiego OSG pokonując zespół Morskiego OSG wynikiem 2:1. Mistrzami SG w Siatkówce Plażowej zostali zawodnicy Nadbużańskiego OSG pokonując zespół z Warmii i Mazur wynikiem 2:0.

Kolejne miejsca w poszczególnych klasyfikacjach zajęły zespoły: Kobiety: 4.Podlaski OSG, 5. Karpacki OSG, 6. Nadbużański OSG, 7. Nadwiślański OSG, Mężczyźni: 4. Bieszczadzki OSG, 5. Nadwiślański OSG, 6. Karpacki OSG, 7. Śląski OSG, 8. Morski OSG.

Gen. bryg. SG Andrzej Popko, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, Sebastian Krzysztof Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Wojciech Bakun, Prezydent Miasta Przemyśla pogratulowali zawodnikom wyników i doskonałej sportowej walki. Wręczono także pamiątkowe medale i upominki symbolizujące Twierdzę Przemyśl.

Komendant podkarpackich strażników granicznych dodał, że to rzadka okazja, aby mundurowi z różnych zakątków kraju mogli spotkać się w okolicznościach poza codziennymi zadaniami służbowymi. Podkreślił, że najlepszą okazją do tego jest właśnie sport i koleżeńska rywalizacja w duchu fair play.