Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Tadżyk z fałszywym prawem jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Tadżyk z fałszywym prawem jazdy

18.09.2023 Andrzej Bembenek

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad 100 fałszywych praw jazdy. Kolejne z nich, wydane rzekomo w Tadżykistanie, zatrzymano w przejściu granicznym w Korczowej.

  • Kontrola graniczna, przejście graniczne w Korczowej
    Kontrola graniczna, przejście graniczne w Korczowej

Do zdarzenia doszło 17 września w drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Tam do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 29-letni obywatel Tadżykistanu. Mężczyzna podróżował samochodem marki Opel. W trakcie odprawy granicznej mundurowi zauważyli, że przedstawione do kontroli prawo jazdy, wydane rzekomo w Tadżykistanie, odbiega od obowiązującego wzoru. W wyniku szczegółowej analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że dokument jest podrobiony.

Cudzoziemiec w trakcie wyjaśnień przyznał się do zarzutu posłużenia się fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności 4 miesięcy w zawieszeniu na rok.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad 100 fałszywych praw jazdy. Najwięcej z nich zatrzymano w przejściach granicznych w Korczowej (ponad 60) oraz w Medyce (ponad 30).

do góry