Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Zatrzymano cudzoziemca poszukiwanego czerwoną notą Interpolu oraz ENA - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano cudzoziemca poszukiwanego czerwoną notą Interpolu oraz ENA

24.05.2023 Piotr Zakielarz

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia w Korczowej zatrzymali przestępcę poszukiwanego przez francuski wymiar sprawiedliwości. Według tamtejszego prawa grozi mu do 2 lata pozbawienia wolności.

  • zatrzymanie osoby (fot. ilustracyjna)
    zatrzymanie osoby (fot. ilustracyjna)

Do zdarzenia doszło 20 maja podczas odprawy granicznej na wjazd do Polski w Korczowej. W wyniku kontroli 32-letniego obywatela Ukrainy strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemiec jest poszukiwany przez francuskie służby. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem ludźmi i praniem pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Cudzoziemiec jest podejrzany o werbowanie kobiet do celu prostytucji. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Francuskie władze wydały za nim czerwoną notę Interpolu oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany i decyzją sądu aresztowany na okres 60 dni.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali blisko 70 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb.

do góry