Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Kierowcy bez uprawnień na granicy państwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kierowcy bez uprawnień na granicy państwa

19.01.2023 Emilia Sidor

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą wnikliwe kontrole, dzięki którym ujawniają na granicy nieprawdziwe dokumenty. Strażnicy graniczni zwracają szczególną uwagę na zabezpieczenia dokumentów oraz sposób ich wykonania.

  • Zatrzymane prawo jazdy
    Zatrzymane prawo jazdy

18 stycznia do kontroli na wyjazd z Polski w przejściu granicznym w Korczowej zgłosiła się 35-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka w trakcie kontroli dokumentów na wjazd do Polski posłużyła się fałszywym ukraińskim prawem jazdy. Doświadczeni strażnicy graniczni od razu zauważyli, że dokument znacząco odbiega od wzoru. Kobieta przyznała się do posługiwania fałszywką i dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Do podobnego zdarzenia doszło dzień wcześniej w przejściu granicznym w Budomierzu. Tutaj podrobionym prawem jazdy posłużył się 34-letni obywatel Ukrainy, który chciał wjechać do Polski. W wykryciu fałszerstwa mundurowym z SG pomógł specjalistyczny sprzęt oraz doskonała znajomość zabezpieczeń ukraińskich dokumentów. Cudzoziemiec nie przyznał się do wykorzystania nieprawdziwego dokumentu, w związku z czym sprawa zostanie skierowana do sądu.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 11 fałszywych praw jazdy. W większości były to dokumenty wydane rzekomo przez władze Ukrainy, jednak zdarzyły się również przypadki fałszywek imitujących prawa jazdy z Portugalii, Czech, Polski oraz Wielkiej Brytanii.

do góry