Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Korczowa, Medyka: zatrzymano mercedesa i hondę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Korczowa, Medyka: zatrzymano mercedesa i hondę

Emilia Sidor
04.10.2022

Niedzielna podróż dwóch obywateli Ukrainy zakończyła się zatrzymaniami pojazdów o łącznej szacunkowej wartości bliskiej 180 tys. złotych.

2 października do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się kierujący pojazdem typu bus marki Mercedes Vito. Funkcjonariusze SG w wyniku kontroli legalności pochodzenia pojazdu ustalili, że samochód ma zmieniony numer VIN.

 Po dokonaniu dalszych szczegółowych sprawdzeń okazało się, że pojazd figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako skradziony na terytorium Włoch. Auto o szacunkowej wartości 140 tys. zł zostało zatrzymane a następnie wraz z kierującym przekazane funkcjonariuszom policji.

Do podobnego zdarzenia doszło w przejściu granicznym w Medyce. Na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymano samochód osobowy marki Honda CRV (rok produkcji 2008). Auto figurowało w bazie Interpol w związku z kradzieżą  i zostało utracone na terytorium Libanu. Szacunkowa wartość pojazdu to 38 tys. zł.

 

Od początku roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali już ponad 100 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 7 mln zł.

  • zatrzymane pojazdy
    zatrzymane pojazdy
  • zatrzymane pojazdy
    zatrzymane pojazdy
do góry