Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Samochód, motor i kradzione części - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Samochód, motor i kradzione części

Piotr Zakielarz
30.09.2022

W ciągu dwóch ostatnich dni funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali utraconego volkswagena, motor kawasaki i części samochodowe. Łączna szacunkowa wartość odzyskanych przedmiotów to ponad 100 tys. złotych.

28 września na przejściu granicznym w Budomierzu podczas kontroli samochodów osobowych wyjeżdżających z Polski do odprawy granicznej zgłosił się 32-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna na lawecie przewoził Volgswagena Touareg (rok. prod. 2012 r.). Podczas weryfikacji legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ustalili, że samochód figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych SIS i INTERPOL jako utracone na terytorium Niemiec. Auto o szacunkowej wartości 75 tys. złotych zatrzymano i wraz z kierowcą przekazano policjantom z Lubaczowa.

Następnego dnia na przejściu granicznym w Medyce, na kierunku wjazdowym do Polski odzyskano kradziony motocykl marki Kawasaki. Przewoził go w części bagażowej swojego pojazdu 39-letni obywatel Ukrainy. W czasie odprawy granicznej okazało się, że motor figuruje w bazie INTERPOL jako utracony na terytorium Włoch i jest poszukiwany przez tamtejsze służby. Wartość  motocykla oszacowano na 25 tys. zł.

Kilka godzin później w Medyce odzyskano kradzione części samochodowe. Były to m.in. elementy karoserii oraz wnętrza pojazdu. Próbował wywieźć je z Polski 21-letni obywatel Ukrainy. Podczas szczegółowej kontroli mundurowi ustalili, że podzespoły pochodziły z utraconego w Polsce Jeepa Gran Cherokee. 22 odzyskane elementy pojazdu o szacunkowej wartości 6,3 tys. złotych zostały zatrzymane i przekazane funkcjonariuszom Policji.

  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd
  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd
do góry