Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Afgańczyk z ukraińską fałszywką - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Afgańczyk z ukraińską fałszywką

Piotr Zakielarz
03.08.2022

Już ponad 100 fałszywych praw jazdy ujawnili w tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG. Kolejne zdarzenie miało miejsce na przejściu granicznym w Korczowej. Podrobionym dokumentem posłużył się obywatel Afganistanu.

32-letni mężczyzna zgłosił się  wczoraj (2 sierpnia) do odprawy granicznej na wyjazd z Polski w Korczowej. Kierujący osobówką Afgańczyk przedstawił do kontroli m.in. prawo jazdy wydane rzekomo na Ukrainie. Funkcjonariusz Straży Granicznej od razu zwrócił uwagę na nieprawidłowości w dokumencie. Z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia do badania autentyczności, potwierdził fałszerstwo. W dokumencie brakowało wielu zabezpieczeń. Ostatecznie obywatel Afganistanu przyznał się do wykorzystania fałszywki. Dodał, że afgański dokument zgubił. Podrobione uprawnienia kupił na Ukrainie za równowartość tysiąca złotych. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Dalszą podróż kontynuował w fotelu pasażera.

W 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już blisko 500 fałszywych dokumentów. W 102 przypadkach były to fałszywe prawa jazdy.

  • kontrola autentyczności dokumentu
    kontrola autentyczności dokumentu
do góry