Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Imigranci ukrywali się w naczepie tira - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Imigranci ukrywali się w naczepie tira

Andrzej Bembenek
23.06.2022

Sprawne działanie funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziło do ujęcia jedenastu imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granice ze Słowacji do Polski.

Cudzoziemców zatrzymano wczoraj (22 czerwca) w m. Równe na Podkarpaciu.  Pracownik pobliskiej stacji paliw zauważył w jednym z tirów stojącym na parkingu przeciętą plandekę naczepy. Bezzwłocznie zawiadomił służby mundurowe. Na miejscu szybko zjawili się krośnieńscy policjanci, strażnicy graniczni z Sanoka i Rzeszowa oraz funkcjonariusze KAS z Barwinka. Wspólne działania doprowadziły do ujęcia 11 cudzoziemców, którzy ukrywając się w naczepach dwóch tirów, nielegalnie przekroczyli granice polsko-słowacką.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału ustalili, że byli to 5 obywatele Nepalu, 4 obywatele Pakistanu i 2 obywateli Indii. Cudzoziemcy byli w dobrej kondycji fizycznej i nie wymagali opieki lekarskiej. W trakcie wyjaśnień przyznali, że do naczepy dostali się w Rumunii bez wiedzy kierowcy. Tam też przemytnicy odebrali im dokumenty i zainkasowali od każdego po 3 tys. euro. Imigranci twierdzili, że chcieli dostać się na Zachód Europy, by podjąć pracę zarobkową.

Wszyscy cudzoziemcy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy z użyciem podstępu, do czego się przyznali. Dzisiaj strażnicy graniczni z Sanoka skierowali wnioski do sądu o umieszczeniu zatrzymanych w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

  • Zatrzymani nielegalni imigranci
    Zatrzymani nielegalni imigranci
  • Zatrzymani nielegalni imigranci
    Zatrzymani nielegalni imigranci
  • Zatrzymani nielegalni imigranci
    Zatrzymani nielegalni imigranci
do góry