Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Korczowa: zatrzymano członka przemytniczej grupy przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Korczowa: zatrzymano członka przemytniczej grupy przestępczej

08.06.2021 P. Z.

Za cudzoziemcem wydano Europejski Nakaz Aresztowania w celu aresztowania i ekstradycji. Niemiecki wymiar sprawiedliwości poszukiwał go za udział w procederze przemytu towarów na dużą skalę z Bliskiego Wschodu.

  • zatrzymanie przestępcy (fot. ilustracyjna)
    zatrzymanie przestępcy (fot. ilustracyjna)

41-letni obywatel Ukrainy zgłosił się (7 czerwca) do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Korczowej. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna jest w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Tamtejsze służby wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania z wnioskiem o aresztowanie i przekazanie w ramach ekstradycji. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującym się przemytem towarów z krajów Bliskiego Wschodu oraz wprowadzaniem ich na rynek europejski. Działalność grupy spowodowała straty wielu milionów euro dla budżetu Niemiec. Za popełnione przestępstwa cudzoziemcowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Od początku 2021 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali 180 osób poszukiwanych przez polski oraz zagraniczne wymiary sprawiedliwości.

do góry