Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Chciał odebrać sobie życie. Uratowali go strażnicy graniczni z Krościenka! - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Chciał odebrać sobie życie. Uratowali go strażnicy graniczni z Krościenka!

01.04.2021 Piotr Zakielarz

Mężczyzna miał przy sobie nóż i krzyczał, że chce popełnić samobójstwo. Pomimo realnego zagrożenia, dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy SG 40-latek nie poniósł żadnego uszczerbku na zdrowiu.

  • patrol SG
    patrol SG

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (30 marca) w rejonie dworca PKS w Ustrzykach Dolnych. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krościenku realizowali tam zadania związanie z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji. W pewnym momencie patrol otrzymał sygnał, że na pobliskim przystanku ktoś zamierza targnąć się na swoje życie.

Mundurowi natychmiast podjęli interwencję wobec 40-letniego mężczyzny, który posiadał nóż i wykazywał autoagresywne zamiary. W dynamicznej akcji mundurowi odebrali mu niebezpieczne narzędzie, a następnie obezwładnili. Na miejsce przyjechała karetka oraz policjanci, którzy przejęli sprawę. Badanie wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Poza ewentualnym bólem głowy kolejnego dnia po spożytych trunkach, mężczyzna nie poniósł uszczerbku na zdrowiu. Jak się okazało, po wytrzeźwieniu był wdzięczny mundurowym za zdecydowaną interwencję.

do góry