Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Skradziona toyota zatrzymana podczas kontroli sanitarnej w Barwinku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Skradziona toyota zatrzymana podczas kontroli sanitarnej w Barwinku

Piotr Zakielarz
29.03.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka zatrzymali toyotę skradzioną we Włoszech. Autem o szacunkowej wartości 100 tys. złotych podróżował obywatel Ukrainy. Tłumaczył, że samochód należy jego kolegi. Za kilkaset euro miał dowieść auto do granicy z Ukrainą.

Zdarzenie miało miejsce 26 marca o okolicach byłego polsko-słowackiego przejścia granicznego w Barwinku. Strażnicy graniczni z placówki w Sanoku prowadzający kontrolę sanitarną osób wjeżdżających do Polski, zatrzymali do sprawdzenia toyotę RAV4 (rok prod. 2017). Kierowcą był 30-letni Ukrainiec.

Mundurowi nabrali podejrzeń co do legalności pochodzenia auta. Szczegółowa kontrola potwierdziła, że pochodzi z przestępstwa. Ustalono, że zaledwie kilkanaście godzin wcześniej samochód został skradziony we Włoszech. Sprawą zajmował się już m.in. Interpol.

W trakcie rozmowy ze strażnikami granicznymi cudzoziemiec tłumaczył, że auto należy do kolegi mieszkającego we Włoszech. Mężczyzna dodał, że za 300 euro miał dowieźć samochód w okolice jednego z przejść granicznych z Ukrainą.

Cudzoziemca oraz auto zatrzymano i przekazano policjantom z Dukli.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 10 skradzionych pojazdów. Ich łączna, szacunkowa wartość wynosi ponad 700 tys. złotych. 

  • skradzione auto zatrzymane podczas kontroli sanitarnej
    skradzione auto zatrzymane podczas kontroli sanitarnej
  • skradzione auto zatrzymane podczas kontroli sanitarnej
    skradzione auto zatrzymane podczas kontroli sanitarnej
do góry