Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Kradziony mercedes zatrzymany na granicy państwa w Korczowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kradziony mercedes zatrzymany na granicy państwa w Korczowej

Elżbieta Pikor

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali samochód marki Mercedes GLA 200d skradziony we Włoszech. To pierwszy w tym roku pojazd zatrzymany na podkarpackiej granicy z Ukrainą.

4 stycznia 2021 r. kilkanaście minut po północy, do kontroli na wyjazd z Polski w drogowym przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował luksusowym mercedesem na czeskich numerach rejestracyjnych.

W związku z wątpliwościami co do legalności pochodzenia pojazdu, którego wartość szacunkowa to ok. 95 tys. złotych, funkcjonariusze poddali go szczegółowej kontroli.

W kilkanaście minut okazało się, że numery indentyfikacyjne pojazdu zostały usunięte, a na ich miejsce umieszczono fałszywe dane. Z kolei, oryginalne numery VIN  figurowały w międzynarodowych bazach (SIS) i wskazywały, iż pojazd jest poszukiwany w całej Europie. Kradzież została zgłoszona we Włoszech.

Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

To pierwszy w tym roku kradziony samochód zatrzymany na podkarpackiej granicy z Ukrainą. W ciągu minionego roku (2020) funkcjonariusze BiOSG zatrzymali łącznie 64 sztuki kradzionych pojazdów o szacunkowej wartości przekraczającej 3,5 mil zł. Najdroższe było Audi Q7 o szacunkowej  wartości 300 tys. zł skradzione w Niemczech.

 

do góry