Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Miał zawał. Pomogli funkcjonariusze SG i strażacy OSP - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Miał zawał. Pomogli funkcjonariusze SG i strażacy OSP

14.10.2020 Piotr Zakielarz

Strażnicy graniczni z placówki w Rzeszowie-Jasionce oraz strażacy z OSP w Wyżnem udzielili pomocy przedmedycznej osobie z objawami zawału serca. Mężczyzna podjechał do patrolu Straży Granicznej i poprosił o pomoc. Mundurowi stanęli na wysokości zadania!

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.10) w Wyżnem na Podkarpaciu. Strażnicy graniczni z Rzeszowa prowadzili tam kontrolę drogową. W pewnym momencie podjechało do nich auto, którego kierowca poprosił o pomoc. Był siny i miał ostry ból w klatce piersiowej. Mundurowi natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali Pogotowie Ratunkowe. Do akcji włączyli się też strażacy-ratownicy medyczni z OSP w Wyżnem.

Do przyjazdu wyspecjalizowanego zespołu ratunkowego mundurowi z SG i OSP czuwali nad bezpieczeństwem mężczyzny. Jego rodzina dziękując za sprawne udzielenie pomocy przekazała informację o szczęśliwym zakończeniu akcji.

13 października obchodzony był Dzień Ratownictwa Medycznego.  Z tej okazji wszystkim ratownikom życzymy sukcesów, satysfakcji i wytrwałości w realizowanej misji!  

#ZawszeCzujni

do góry