Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Zatrzymano auta z przebitymi numerami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano auta z przebitymi numerami

P. Z.
27.07.2020

Na przejściach granicznych w Medyce oraz w Korczowej Straż Graniczna zatrzymała bmw oraz mercedesa z bezprawnie zmienionymi numerami identyfikacyjnymi. Specjaliści z SG ustalają skąd pochodzą auta warte łącznie 80 tys. zł.

Wczoraj (26.07) do kontroli granicznej na wjazd do Polski w Medyce zgłosił się 41-letni Ukrainiec, kierowca bmw x5. Strażnik graniczny sprawdzający legalność pochodzenia auta ustalił, że oryginalne numery vin zostały zeszlifowana, a na ich miejsce naniesiono nowe. Pojazd o szacunkowej wartości 50 tys. zł. zatrzymano, a kierowcę przesłuchano w charakterze świadka.

Z kolei kilka dni wcześniej (20.07) w Korczowej, mundurowi z SG zatrzymali busa marki Mercedes Sprinter. Autem wyjeżdzającym z Polski kierował 36-letni obywatel Ukrainy. Strażnicy graniczni ujawnili, że skrzynia biegów zamontowana w pojedzie ma zmienione numery. Dzięki międzynarodowej współpracy służb szybko ustalono oryginalne dane podzespołu, który jak potwierdzono pochodzi ze skradzionego auta.

Straż Graniczna prowadzi dalsze postępowania w obu sprawach.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 40 pojazdów różnego typu wartych łącznie ok 1,5 mln złotych.

  • auto zatrzymane w Korczowej
    auto zatrzymane w Korczowej
  • auto zatrzymane w Medyce
    auto zatrzymane w Medyce
do góry