Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Ruszył nabór do Straży Granicznej na Podkarpaciu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ruszył nabór do Straży Granicznej na Podkarpaciu

18.06.2020 Piotr Zakielarz

Po kilku tygodniach przerwy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wznowił nabór do służby. Po pozytywnym ukończeniu procesu rekrutacji i szkoleń, młodzi strażnicy graniczni będą pełnić służbę w Korczowej, Medyce i w Budomierzu.

  • Nabór do BiOSG
    Nabór do BiOSG

 

Przyjmowanie podań do Straży Granicznej wznowiono 15 czerwca. Przerwa spowodowana była ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii.

Dokumenty przyjmowane są w komendzie oddziału w Przemyślu przy ul. Mickiewicza 34.

Aby złożyć podanie, każdy kandydat musi najpierw umówić się telefonicznie na konkretny termin. W trakcie spotkania z funkcjonariuszami Wydziału Kadr i Szkolenia obowiązują specjalne środki ostrożności. Kandydaci muszą przynieść ze sobą maseczkę zakrywającą usta i nos, a na miejscu poddać się obowiązkowi sprawdzenia temperatury, wypełnić ankietę informacyjną, zdezynfekować ręce i założyć rękawice ochronne.

 

 Oferta służby w Straży Granicznej skierowana jest do kandydatów którzy:

- nie ukończyli 35 roku życia,

- posiadają wyłącznie obywatelstwo polskie,

- mają nieposzlakowaną opinię,

- nie byli karani za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

- korzystają w pełni z praw publicznych,

- posiadają co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

- posiadają zdolność fizyczną i psychiczną do służby w uzbrojonej formacji,

- dają rękojmię zachowania tajemnicy służbowej.

 

Po wcieleniu do służby i uroczystym ślubowaniu młodzi adepci przejdą szkolenie w jednym z ośrodków szkoleniowych SG. Po powrocie będą skierowani do służby w placówkach SG na Podkarpaciu w Lubaczowie, Korczowej oraz Medyce.

Wynagrodzenia nowych funkcjonariuszy w zależności od wieku (zwolnienia z podatku dochodowego do 26 roku życia) wynosi od 2550 zł netto podczas szkoleń i od 3640 zł netto po zakończeniu szkoły podoficerskiej i rozpoczęciu służby na granicy.

Wszystkie niezbędne informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej w zakładce Nabór do służby (LINK).               

 

 

do góry