Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Podkarpaccy strażnicy graniczni podjęli wyzwanie, pompowali i wsparli leczenie dzieci chorych na SMA - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podkarpaccy strażnicy graniczni podjęli wyzwanie, pompowali i wsparli leczenie dzieci chorych na SMA

P. Z.
15.06.2020

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podjęli wyzwanie rzucone przez Podkarpacką Policję oraz Żandarmerię Wojskową z Mińska Mazowieckiego. Wszystko w ramach charytatywnej akcji pomocy dzieciom chorym na SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

Akcja pod nazwą #GaszynChallenge została zainicjowana spontanicznie przez strażaków ochotników z Gaszyna (woj. łódzkie). Zasady są proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Bieszczadzki OSG został nominowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie oraz Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińska Mazowieckiego. Strażnicy graniczni chętnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy oraz akcję „pompowania dla Wojtusia”.

 

 

Inicjatywa z udziałem wielu służb i instytucji z siłą śnieżnej kuli rozlała się na całą Polskę. Dzięki temu udało się zebrać środki na pomoc Wojtusiowi i zwrócić uwagę na dramatyczną sytuacji osób chorych na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Jednak #GaszynChallenge nie zwalnia, teraz zbierane są pieniądze na rzecz innych chorych dzieci. 

Do udziału w akcji nominujemy: Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu oraz Krajową Administrację Skarbową z Podkarpacia.

 

#GaszynChallenge  #BieszczadzkiOddziałSG

#PolicjaPodkarpacka #ŻandarmeriaWojskowaMińskMazowiecki  

#StrażOchronyKoleiPrzemyśl #5BatalionStrzelcówPodchalańskichPrzemyśl #KASPodkarpackie

 

LINK DO AKCJI

  • #GaszynChallenge w BiOSG
    #GaszynChallenge w BiOSG
  • #GaszynChallenge w BiOSG
    #GaszynChallenge w BiOSG
  • #GaszynChallenge w BiOSG
    #GaszynChallenge w BiOSG
do góry