Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Zmiany w zasadach kwarantanny i wznowienie odpraw na przejściu granicznym w Budomierzu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zmiany w zasadach kwarantanny i wznowienie odpraw na przejściu granicznym w Budomierzu

P. Z.
02.07.2020

Od 3 lipca weszły w życie przepisy o zwolnieniu z kwarantanny m.in. obywateli RP przekraczających granicę zewnętrzną UE. Obywatele państw trzecich wjeżdżający do naszego kraju w dalszym ciągu podlegają kwarantannie. Od 6 lipca wznowione zostaną odprawy na przejściu granicznym w Budomierzu.

 
Od 3 lipca obywatele UE, w tym Polacy zwolnieni są z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej. Dotyczy to m.in. podróżnych przekraczających granicę z Ukrainy do Polski.
 
W stosunku do obywateli państw trzecich, w tym ob. Ukrainy jadących do pracy, nadal realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej.
 
Aktualnie granicę z Ukrainą na Podkarpaciu można przekraczać w:
-  Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy), 
-  Medyce (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy). 
 
Nadal nie kursują osobowe pociągi międzynarodowe z Ukrainy do Polski.
 
Od 6 lipca na podstawie rozporządzenia MSWiA (Dz.U. z 2 lipca 2020 r. poz. 1183) uruchomione zostaną odprawy graniczne w Budomierzu (ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 ton).
 
Planując podróż zagraniczną należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim. Wybierasz się za granicę i nie wiesz jakie ją obostrzenia w kraju tranzytowym i docelowym? Wejdź na stronę MSZ, kliknij w nazwę kraju i poznaj szczegóły (LINK).
 
 
do góry