Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Święto Straży Granicznej – 16 maj 2020 r. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Święto Straży Granicznej – 16 maj 2020 r.

16.05.2020 P. Z.

W sobotę 16 maja obchodzimy Święto Straży Granicznej. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa zmieniła się formuła obchodów, ale funkcjonariusze jak co roku otrzymają awanse, odznaczenia i medale.

16 majazgodnie z tradycją obchodzone jest Święto Straży Granicznej. Jest to już 29. rocznica powołania formacji.
 
W tym roku, z powodu pandemii obchody miały odmienną niż zazwyczaj formułę. Ograniczyły się do indywidualnych spotkań przełożonych z awansowanymi i wyróżnionymi funkcjonariuszami. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, generał brygady Robert Rogoz w trakcie wideokonferencji na ręce komendantów placówek oraz naczelników złożył gratulacje, podziękowania i życzenia.
 
Z okazji Święta Straży Granicznej w korpusie oficerów awansowało łącznie 30 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 101 oraz 102 w korpusie podoficerów z BiOSG. 
Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznawanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,  odznaczono łącznie 20 funkcjonariuszy.
Złoty Medal otrzymali: nadinspektor Henryk MOSKWA – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie i płk SG Robert KIELAR – zastępca komendanta BiOSG do spraw logistycznych. Ponadto 23 funkcjonariuszy otrzymało Odznakę Straży Granicznej, nadaną przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. 
 
Jak co roku, w związku ze Świętem Straży Granicznej oraz ogólnopolską akcją „Na Straży Życia” -  Honorowi Krwiodawcy należący do Klubu HDK PCK „VITA” przy Bieszczadzkim Oddziale SG planują oddać krew. 
 
Na dzień 26 maja zaplanowana jest transmisja online mszy świętej z Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w intencji Straży Granicznej. Tego dnia każdy z funkcjonariuszy i pracowników będzie miał możliwość zdalnego uczestnictwa w nabożeństwie.
 
W związku z 29. rocznicą powołania BiOSG, powstał krótki film pokazujący służbę strażników granicznych na Podkarpaciu. Zdjęcia do materiału zostały zebrane przed wystąpieniem pandemii koronawirusa.
 
 
#NaStrażyGranic

 

do góry