Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusz z Placówki SG w Ustrzykach Górnych spisał się na piątkę z plusem! - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusz z Placówki SG w Ustrzykach Górnych spisał się na piątkę z plusem!

Elżbieta Pikor
05.06.2019

W czasie wolnym od służby chor. sztab. SG Robert Strzelecki będąc świadkiem kolizji udzielił poszkodowanemu profesjonalnej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz jest kwalifikowanym ratownikiem medycznym.

W ostatnią sobotę maja (25), chor. sztab. SG Robert Strzelecki, który na co dzień pełni służbę w placówce SG w Ustrzykach Górnych, a tego dnia był na dniu wolnym, wracał do domu.


W miejscowości Ustjanowa Górna (gmina Ustrzyki Dolne) zauważył na środku drogi przewrócony motocykl i stojący na poboczu samochód osobowy, który nosił ślady kolizji. Natychmiast podbiegł do leżącego na jezdni kierowcy motocykla, aby zorientować się w jakim jest stanie zdrowia. Młody mężczyzna (25 lat) był przytomny, ale  w szoku.

Chorąży Robert Strzelecki, który jest również ratownikiem medycznym od razu przystąpił do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielania pierwszej pomocy. Okazało się, że wśród gromadzących się świadków są osoby z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustianowej. Jako ratownik medyczny poprosił o bezzwłoczne przyniesienie zestawu ratownictwa medycznego: torby R1 z wyposażeniem. Następnie, motocykliście założył kołnierz ortopedyczny, a na prawe kolano szynę Kramera.

W międzyczasie na miejsce przyjechała Straż Pożarna i pogotowie ratunkowe.  Poszkodowanego odwieziono do Szpitala w Ustrzykach Dolnych.

Dziękujemy Robercie za tak profesjonalne podejście w udzielaniu pierwszej pomocy!

  • chor. sztab. SG Robert Strzelecki
    chor. sztab. SG Robert Strzelecki
do góry