Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy i mianowania na wyższe stopnie służbowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy i mianowania na wyższe stopnie służbowe

Elżbieta Pikor
08.03.2019

8 marca w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wręczono również akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych – młodszego chorążego Straży Granicznej oraz w korpusie podoficerskim - kaprala SG.

W asyście pocztu sztandarowego siedmiu nowych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa roty przysięgi. Ślubowanie przyjął Komendant BiOSG płk SG Robert Rogoz.

Komendant pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi Straży Granicznej, przypominając tym samym, że służba znacznie różni się od pracy. Służba w ochronie granicy państwowej jest szczególnie trudna i wymagająca. Zwracając się do obecnych na sali rodzin, prosił ich o pomoc i wsparcie dla młodych adeptów.

11 marca br. nowo przyjęci rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Po ukończeniu szkolenia zostaną skierowani do pełnienia służby w placówkach SG na Podkarpaciu.

Następnym punktem uroczystości było wręczenie przez Komendanta aktów mianowania dla funkcjonariuszy - absolwentów szkolenia w zakresie Szkoły Chorążych w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, a następnie dla 27 nowo mianowanych kaprali.

do góry