Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Po nitce do kłębka…… funkcjonariusze z Korczowej ustalili, że mazda jest skradziona i poszukiwana na Ukrainie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Po nitce do kłębka…… funkcjonariusze z Korczowej ustalili, że mazda jest skradziona i poszukiwana na Ukrainie

26.10.2018 Elżbieta Pikor

Funkcjonariusze SG z Korczowej ujawnili, że wjeżdżająca do Polski Mazda 6, jest kradziona na Ukrainie i od 4 lat poszukiwana przez Interpol.

  • poszukiwana 4 lata na Ukrainie Mazda6 - ujawniona na granicy w Korczowej
    poszukiwana 4 lata na Ukrainie Mazda6 - ujawniona na granicy w Korczowej

25 października na wjazd do Polski na przejściu granicznym w Korczowej stawił się podróżujący samochodem marki Mazda 6 (rok prod.2007) 38-letni ob. Ukrainy.

W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusze SG najpierw ujawnili, iż ukraiński kierowca posługuje się podrobionym w całości dowodem rejestracyjnym pojazdu. Następnie ustalono, że mazda nie posiada oryginalnej naklejki znamionowej zawierającej numer VIN, a element konstrukcyjny z numerem został przeniesiony z innego pojazdu.

Wkrótce, przy użyciu specjalistycznego urządzenia (V-SCAN), zidentyfikowano oryginalny  jej numer identyfikacyjny. Okazało się, że od 4 lat pojazd ten jest poszukiwany przez Interpol jako utracona na terenie Ukrainy. Szacunkowa wartość pojazdu to 28 tys. zł.

W związku z powyższym pojazd zatrzymano. Kierującego przesłuchano w charakterze świadka,  a zgromadzone materiały przekazano do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu z wnioskiem o wydanie postanowienia o wszczęciu śledztwa.

Od poczatku 2018 r. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili ponad 140 podejrzanych pojazdów ( kwota 5,5 mln zł), w tym na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano 64 - na łączną kwotę prawie 3 mln zł.

 

do góry