Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Niemiec z rumuńskim falsyfikatem prawa jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niemiec z rumuńskim falsyfikatem prawa jazdy

10.10.2018 Elżbieta Pikor

9 października, w trakcie odprawy granicznej na wjazd do Polski, kontrolerzy SG z Korczowej zatrzymali 31-letniego obywatela Niemiec, który okazał fałszywe prawo jazdy.

  • fałszywe rumuńskie prawo jazdy
    fałszywe rumuńskie prawo jazdy

W trakcie kontroli przedstawionych przez ob. Niemiec  dokumentów na wjazd z Ukrainy do Polski, funkcjonariusze SG ujawnili fałszywe prawo jazdy.

Podróżny przyznał się i wyjaśnił, że kilka miesięcy temu  za spowodowanie wypadku drogowego w Niemczech został pozbawiony uprawnień. Ponieważ, często bywał u rodziny na Ukrainie i w Rosji, postanowił kupić falsyfikat. Za wykonaną podróbkę na wzór oryginalnego dokumentu zapłacił 900 Euro.

Funkcjonariusze SG, zgodnie z procedurą, zatrzymali podrobione rumuńskie prawo jazdy jako dowód rzeczowy do wszczętej sprawy karnej.

Ob. Niemiec dobrowolnie poddał się karze czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na 1 rok  oraz ogłoszenie wyroku do publicznej wiadomości w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu.

Od początku tego roku na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 187 fałszywych praw jazdy. W analogicznym okresie roku ubiegłego było ich  tylko 58.

 

do góry