Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Ukraińscy konduktorzy przyłapani na przemycie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ukraińscy konduktorzy przyłapani na przemycie

12.09.2018 P. Z.

W trakcie kontroli granicznej międzynarodowego pociągu relacji Odessa-Przemyśl, funkcjonariusze SG z placówki w Medyce ujawnili przemyt papierosów. Procederem trudniła się ukraińska obsługa pociągu.

  • Kolejowe przejście graniczne
    Kolejowe przejście graniczne

W ostatnich tygodniach strażnicy graniczni z placówki SG w Medyce ujawnili dwa przypadki przemytu, którego sprawcami byli konduktorzy międzynarodowego pociągu relacji Odessa-Przemyśl.

W pierwsze zdarzenie z 28 sierpnia zaangażowanych było pięciu członków obsługi pociągu - czterech mężczyzn oraz kobieta w wieku 24 - 56 lat. W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli, że cudzoziemcy próbują oddalić się od składu wraz z dużymi pakunkami. Jak się okazało, było w nich ok. 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych.

Podobne zdarzenie ujawniono niespełna tydzień później. 6 września, w trakcie kontroli granicznej pociągu tej samej relacji, strażnicy graniczni zatrzymali trzy kobiety z obsługi, które również próbowały wynieść torby wypełnione papierosami (ok. 700 paczek).

W obu przypadkach, przyłapani na przemycie pracownicy ukraińskich kolei złożyli wyjaśnienia, przyznali się do winy oraz dobrowolnie poddali się odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Straż Graniczna wydała cudzoziemcom decyzje o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę wraz z zakazami wjazdu na terytorium państw Schengen przez okres 1 roku.

 

do góry