Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Hydrofory wypełnione kontrabandą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Hydrofory wypełnione kontrabandą

P. Z.
03.07.2018

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce ujawnili w trakcie kontroli drogowej nielegalne papierosy warte ponad 61 tys. złotych. Towar ukryty był w … zbiornikach hydroforowych.

Nielegalne papierosy zostały ujawnione wczoraj (tj. 2 lipca) w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Orły k. Przemyśla. Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce, wytypowali do kontroli pojazd typu bus na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca, 44-letni obywatel Polski przewoził w części ładunkowej osiem 100-litrowych zbiorników hydroforowych, w których jak się okazało ukryte były papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości przekraczającej 4400 paczek. Obywatel Polski usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z Kodeksu karno-skarbowego oraz został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów. Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W pierwszej połowie 2018 roku, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami nielegalne papierosy warte prawie 14 mln złotych.

  • Hydrofory wypełnione kontrabandą
    Hydrofory wypełnione kontrabandą
  • Hydrofory wypełnione kontrabandą
    Hydrofory wypełnione kontrabandą
do góry