Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Szkolenie pracodawców zatrudniających cudzoziemców - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie pracodawców zatrudniających cudzoziemców

Elżbieta Pikor
08.06.2018

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Cudzoziemców Bieszczadzkiego Oddziału SG biorą udział w kampanii "Pracuje legalnie".

W czwartek, 7 czerwca w m. Polańczyk (powiat Lesko), funkcjonariusze z Wydziału ds. Cudzoziemców Bieszczadzkiego Oddziału SG uczestniczyli już w 10 edycji przedsięwzięcia realizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach kampanii "Pracuję legalnie”.

W szkoleniu wzięło udział kilkunastu przedsiębiorców, pracodawców oraz  przedstawicieli innych organów i instytucji zlokalizowanych na terenie powiatu leskiego i bieszczadzkiego zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców.

Podczas szkolenia funkcjonariusze SG omówili m.in. zasady wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium strefy Schengen, przepisy w zakresie zatrudniania cudzoziemców na terytorium Polski, a także konsekwencje nielegalnego powierzenia im pracy.

Założeniem kampanii „Pracuj legalnie” jest propagowanie wyboru legalnej pracy oraz uświadomienie zatrudniającym o zagrożeniach wypływających z wykonywania pracy nierejestrowanej.

 

  • szkolenie pracodawców w Polańczyku
    szkolenie pracodawców w Polańczyku
  • szkolenie pracodawców w Polańczyku
    szkolenie pracodawców w Polańczyku
  • plakat
    plakat
do góry