Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Podejrzane pojazdy oraz fałszywe dokumenty - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podejrzane pojazdy oraz fałszywe dokumenty

P. Z.
12.04.2018

Podkarpaccy strażnicy graniczni ujawnili kolejne próby wywozu samochodów z przerobionymi numerami VIN oraz wykorzystania fałszywych dokumentów.

   Wczoraj na przejściu granicznym w Korczowej, Straż Graniczna udaremniła próbę wywozu z Polski volkswagena typu multivan. W trakcie kontroli pojazdu kierowanego przez obywatela Ukrainy, stwierdzono przerobienie pola numerowego VIN oraz tabliczki znamionowej. Wartość samochodu oszacowano na 45 tys. złotych.

   Analogiczne zdarzenie zanotowano w Korczowej dzień wcześniej. Ukraiński kierowca próbował wywieźć z Polski pojazd marki mercedes wart ok. 30 tys. złotych.  W tym przypadku, samochód miał również przerobione pole numerowe VIN.

   Dodatkowo, funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG ujawnili wczoraj kolejne fałszywe prawa jazdy oraz dowód rejestracyjny. Na przejściu granicznym w Korczowej, fałszywym dokumentem posłużył się obywatel Ukrainy, który do kontroli przedstawił prawo jazdy wydane rzekomo przez władze jego kraju. Natomiast na przejściu granicznym w Medyce, obywatel Kazachstanu posłużył się kompletem fałszywych dokumentów, tj. kazachskich prawem jazdy oraz dowodem rejestracyjnym.      

   We wszystkich opisanych przypadkach sprawy zostały przekazane policji.

  • zatrzymany volkswagen
    zatrzymany volkswagen
  • zatrzymany mercedes
    zatrzymany mercedes
  • zakwestionowane kazachskie prawo jazdy
    zakwestionowane kazachskie prawo jazdy
do góry