Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej I miejsce dla reprezentacji Bieszczadzkiego Oddziału SG na Mistrzostwach w Narciarstwie Biegowym - Aktualności

Aktualności

I miejsce dla reprezentacji Bieszczadzkiego Oddziału SG na Mistrzostwach w Narciarstwie Biegowym

P. Z.
06.03.2018

Reprezentacja BiOSG wzięła udział w XII Mistrzostwach SG w Narciarstwie Biegowym - zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej dla kobiet.

Mistrzowskie zmagania biegaczy odbyły się 4 marca na Polanie Jakuszyckiej w ramach 42. Biegu Piastów. Do sportowej rywalizacji na dystansie 12 km stanęło 38 funkcjonariuszy SG z całej Polski reprezentujących oddziały, ośrodki szkolenia oraz Komendę Główną Straży Granicznej.

W konkurencji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału SG w składzie:

por SG Paweł STAŃKO ( Placówka SG Ustrzyki Górne);

sierż. SG Aleksandra FUNDANICZ (Placówka SG w Czarnej Górnej);

sierż. SG Irmina SIKORA-KOŁODZIEJ (Wydział Kadr i Szkolenia).

W klasyfikacjach indywidualnych pierwsze miejsce zdobyła sierż. SG Aleksandra FUNDANICZ (kategoria żeńska), natomiast drugie miejsce w kategorii funkcjonariusz NSZZ FSG przypadło por. SG Pawłowi STAŃKO.

Funkcjonariuszki reprezentujące BiOSG wysoko uplasowały się również w klasyfikacjach OPEN pozostałych biegów w ramach 42. Biegu Piastów. Sierż. SG Aleksandra FUNDANICZ zdobyła pierwsze miejsce na dystansie 7 km oraz trzecie w biegu na 12 km. Natomiast sierż. SG Irmina SIKORA-KOŁODZIEJ w biegu na 12 km zajęła 9 miejsce w klasyfikacji OPEN i drugie miejsce w klasyfikacji funkcjonariuszek SG.

Dodatkowo, w sobotę  3 marca sierż. SG Irmina SIKORA - KOŁODZIEJ oraz por. SG Paweł STAŃKO wzięli udział w biegu na dystansie 50 km.